19-latek zatrzymany za pchnięcie nożem kolegi: grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności

19-latek zatrzymany za pchnięcie nożem kolegi: grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności

Młodzieniec w wieku 19 lat został umieszczony w areszcie na okres trzech miesięcy po tym, jak brutalnie zaatakował swojego towarzysza, raniąc go kilkukrotnie nożem. W przypadku skazania może mu grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności. Na razie mężczyzna, który doznał obrażeń, znajduje się pod opieką medyczną w szpitalu, jego stan zdrowia jest oceniany jako poważny.

Służby policyjne z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim otrzymały powiadomienie o incydencie w sobotę, 18 maja.

St. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowy policji z Grodziska Wielkopolskiego, relacjonuje: „Około godziny 8.40 personel medyczny zgłosił obecność mężczyzny z trzema ranami kłutymi na oddziale szpitala. Okazało się, że to 21-letni mieszkaniec z powiatu grodziskiego. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu”.

Osoba poszkodowana nie wyraziła chęci do rozmowy z policją, a także nie zdecydowała się na złożenie formalnego zgłoszenia. Policjanci podjęli jednak działania, które pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna został napadnięty w swoim własnym domu w nocy z 17 na 18 maja.

St. sierż. Aleksandra Hoffmann dodaje: „Przebywał tam w towarzystwie swojego znajomego. Najprawdopodobniej obaj panowie spożywali alkohol, a następnie pomiędzy nimi doszło do kłótni. Podczas tej awantury poszkodowany został trzykrotnie pchnięty nożem w plecy. Na podstawie zebranych informacji i dowodów funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 19-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Mężczyzna ten został zatrzymany na jednej z ulic Grodziska bez oporu i nie wydawał się zaskoczony”.