31-letni mężczyzna prowadził samochód bez prawa jazdy. Teraz grozi mu surowa kara.

31-letni mężczyzna prowadził samochód bez prawa jazdy. Teraz grozi mu surowa kara.

W trakcie patrolu drogowego, funkcjonariusze policji z Grodziska Wielkopolskiego wyłapali w piątkowe popołudnie 19 stycznia, 31-letniego mężczyznę prowadzącego pojazd osobowy marki Audi, mimo że nigdy nie otrzymał on uprawnień do kierowania. Okoliczności incydentu obecnie są badane przez sąd, który ma ostatecznie zadecydować o karze dla mężczyzny. Za swoje czyny mieszkaniec powiatu nowotomyskiego może zostać ukarany surową grzywną.

Na drogach panują surowe zasady i kierujący, którzy decydują się na jazdę bez zdania egzaminu na prawo jazdy, ryzykują poważne konsekwencje. Jest to przestępstwo, które zostało ostatnio ujawnione przez funkcjonariuszy grodziskiej policji, podczas ich rutynowej służby na ulicy Poznańskiej w Grodzisku Wielkopolskim.

St. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, opisuje ten incydent. Według jej relacji, około godziny 15:30 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, którym okazał się być wspomniany 31-latek. W trakcie przeprowadzanych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

Osoby, które nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdem, stwarzają poważne zagrożenie na drodze. Mieszkaniec powiatu nowotomyskiego teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Czeka go możliwy zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna w wysokości od 1500 do 30 tysięcy złotych.