43-latek mieszkał pół miesiące ze zwłokami partnerki, którą wcześniej udusił

43-latek mieszkał pół miesiące ze zwłokami partnerki, którą wcześniej udusił

Wracamy do sprawy sprzed prawie roku. W 2021 roku pod koniec października, 43-letni mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego, Paweł J., udusił swoją partnerkę — Danutę N. Kilka dni temu, Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim skierowała do sądu akt oskarżenia. 

Zabójstwo w trakcie kłótni

Pod koniec października 2021 roku, Paweł J. wraz z Danutą N. we wspólnym mieszkaniu spożywali alkohol. Niespodziewanie doszło między nimi do kłótni. Mężczyzna przyznał, że udusił partnerkę, bo coś w nim pękło. Po zabójstwie położył kobietę do łóżka, przykrył kołdrą i zamknął drzwi pokoju na klucz. Mężczyzna aż do 18 listopada mieszkał ze zwłokami kobiety w jednym mieszkaniu i nikogo nie powiadomił o zaistniałym zdarzeniu.

Prawdę odkryła koleżanka Danuty N. 

W międzyczasie oskarżony poinformował właściciela mieszkania, że jego partnerka ma się dobrze. Nikt nie był świadomy tego, że kobieta od kilku dni nie żyje. Prawdę odkryła koleżanka dentaki, dokładnie 18 listopada. Kobieta zaniepokojona brakiem kontaktu z Danutą N., postanowiła przyjechać do mieszkania. Pomimo próśļ, nikt nie otworzył jej drzwi. Postanowiła wezwać policję. Oskarżony w tym czasie wyszedł do kobiety i powiedział, że jego partnerka śpi. Dopiero po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że została ona zabita. Ciało Danuty N., znajdowało się już w stanie znacznego rozkładu. 

Akt oskarżenia

Po roku czasu Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim przygotowała akt oskarżenia w sprawie zabójstwa. Akt wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie. Od czasu zatrzymania, mężczyzna przebywa w areszcie. Pierwsza rozprawa ma odbyć się jeszcze w październiku. Za zabójstwo, Pawłowi J., grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.