43-latek sprzedający wypożyczone samochody został aresztowany przez grodziską policję

43-latek sprzedający wypożyczone samochody został aresztowany przez grodziską policję

Funkcjonariusze z Grodziska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel pojazdami, które pozyskał nielegalnie z wypożyczalni. Do tej pory odzyskali cztery samochody, chociaż śledztwo wciąż trwa. Sprawca, który usłyszał już 13 zarzutów, spędzi najbliższe trzy miesiące za kratkami.

Służby dowiedziały się o czwórce osób, które padły ofiarą oszustwa ze strony sprzedawcy – 43-latka. Ten sprzedał im auta, które faktycznie były własnością wypożyczalni, a nie jego. Gdy policjanci odkryli, że ten sam mężczyzna próbuje sprzedać następny samochód, natychmiast zorganizowali operację i zaskoczyli go na gorącym uczynku. W miejscu planowanej transakcji zatrzymali 43-letniego podejrzanego. Przy nim znaleźli sfałszowane dokumenty potwierdzające własność sprzedawanego volvo, które w rzeczywistości było częścią floty jednej z wypożyczalni.

W trakcie przeszukania mieszkania sprawcy funkcjonariusze znaleźli wiele dokumentów związanych z nielegalnym handlem pojazdami oraz fałszywe faktury, które miały potwierdzać przejęcie praw do wypożyczonych samochodów. Policjanci z Grodziska odzyskali do tej pory cztery auta sprzedane przez 43-latka i wciąż prowadzą dochodzenie, próbując zidentyfikować kolejnych pokrzywdzonych nabywców.