44-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

44-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

Kilka dni temu doszło do niecodziennego zatrzymania 44-letniego kierowcy na autostradzie A2 w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Mężczyzna poruszał się samochodem marki Peugeot. Podczas zatrzymania, przy kontroli bagażnika, mężczyzna zapewniał funkcjonariuszy, że przewozi kołdry i materace. Policja jednak była niezwykle podejrzliwa, a ich szczególną uwagę zwrócił dziwny zapach, który wyczuli.

Co przewoził mężczyzna?

Okazało się, że mężczyzna w bagażniku przewoził ponad 115 kg marihuany. Całość zapakowano w dziewięć dużych toreb. Po przeprowadzeniu badań przypuszczenia okazały się słuszne. Same narkotyki zapakowano w ponad 100 woreczków próżniowych. Gdyby nie czujność i węch policjantów, to nie udałoby się zatrzymać mężczyzny. Cały ładunek został zabezpieczono, a sam mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Po wykonaniu wszystkich czynności dochodzeniowo-śledczych, doprowadzono zatrzymanego 44-lateka do Prokuratury Rejonowej W Grodzisku Mazowieckim. Tam usłyszał zarzut nielegalnego posiadanie środków odurzających w znacznej ilości.

Co grozi mężczyźnie za posiadanie narkotyków?

W Polsce posiadanie narkotyków jest zabronione. Za ich posiadanie grozi kara pozbawienie wolności od lat trzech, jeżeli ich ilość jest niewielka, natomiast kara za posiadanie narkotyków w ilości znacznej może wynosić nawet do 10 lat. Również w tym przypadku może tak być, gdyż mężczyzna posiadał przy sobie znaczną ich ilość. Warto dodać, że nie zawsze posiadanie narkotyków równoznaczne jest z pozbawieniem wolności. Zdarzają się przypadki, kiedy sąd wymierzył karę grzywny lub karę ograniczenia wolności. Zdarza się tak w przypadkach, kiedy sąd uzna, że działanie sprawcy było mniejszej wagi. Warto również wiedzieć, że za samo posiadanie narkotyków, sąd może również orzec karę pieniężną w wysokości nawet do 50 000 zł, celem zapobiegania i zwalczania narkomanii. Czas pokaże jaka kara czeka 44-letniego mężczyznę, który został zatrzymany w Grodzisku Mazowieckim.

A jeśli chcecie przeczytać więcej o właściwościach marihuany, to konieczne zajrzyjcie tutaj.