Budowa mieszkań komunalnych w Natolinie – jak idą prace?

Budowa mieszkań komunalnych w Natolinie – jak idą prace?

W zeszłym roku podjęto decyzję o budowie domu wielorodzinnego, w którym będą aż 44 mieszkania komunalne. Nie da się ukryć, że brak mieszkań socjalnych to jeden z wielu problemów, z jakimi boryka się miasto Grodzisk Mazowiecki. Dlatego w zeszłym roku, miasto ogłosiło przetarg, który rozstrzygnięto 31 sierpnia. Od tego czasu, wykonawca miał 20 miesięcy na wykonanie inwestycji. Na jakim etapie jest praca?

Jak wyglądają prace na budowie i okolica?

Okazuje się, że prace są jeszcze na bardzo wczesnym etapie realizacji. Całe mieszkanie ma zostać do użytku z początkiem maja 2023. Mogłoby się wydawać, że to dużo czas, aby nadgonić zaplanowane prace. Inwestycja realizowana jest w Natolinie pod numerem 75. Sama działka jest dość spora, ma powierzchnię 4,2 tys. mkw. Lokalizacja również jest całkiem korzystna, budynek znajduje się przy drodze wojewódzkiej 579. Tuż obok tej drogi znajduje się zjazd na działkę południowo-wschodnim narożniku, w strefie o niskiej intensywności zabudowy. Również sąsiedztwo jest całkiem przyjemne, dookoła znajduje się zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz hotel. Same budynki nie są wielkie, zazwyczaj – jedno- oraz dwukondygnacyjna.

Jak będzie wyglądał budynek i powstałe mieszkania?

Sam blok będzie składał się łącznie 44 mieszkania. Ich całkowita powierzchnia będzie wynosiła blisko 1938 metrów kwadratowych. Cały budynek przeznaczono dla maksymalnie 150 osób. Oprócz tego projekt przewidział też cztery mieszkania, które zostaną przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Całość zestawiona jest w czterech jednakowych czterokondygnacyjnych segmentów z klatką schodową i odrębnym wejściem. Każda klatka schodowa będzie miała taką samą strukturę mieszkań. Na parterze każdego segmentu znajdują się dwa lokale dwupokojowe. To tutaj właśnie znajduje się jedno mieszkanie, które dostosowane jest dla niepełnosprawnych oraz wózkownia. Mamy nadzieję, że prace zakończą się terminowo.