Budynki przy ulicy Fabrycznej i Kościuszki zostaną wyburzone

Budynki przy ulicy Fabrycznej i Kościuszki zostaną wyburzone

To już pewne — z mapy Grodziska za niedługo znikną budynki położone przy ulicy Fabrycznej i Kościuszki. Wybrano także wykonawcę.

Niektóre budynki nie nadają się do eksploatacji

Kilka budynków w Grodzisku przeznaczono do kompletnej rozbiórki. Urzędnicy miasta zdecydowali, że do wyburzenia kwalifikują się obiekty przy ulicy Kościuszki i Fabrycznej. Jeśli chodzi o budynek znajdujący się przy pierwszej z ulic, to pełnił on funkcję biurowo-gospodarczą. Ma dwie kondygnacje, poddasze użytkowe i częściowe podpiwniczenie. Dlaczego miasto zdecydowało na jego wyburzenie? W ostatnim czasie przeprowadzono szczegółową ekspertyzę kilku budynków, w tym właśnie budynku przy ulicy Kościuszki 21. Jak się dowiadujemy, wspomniany budynek ma pęknięcia w konstrukcji stropu, ugięcia, a na ścianach występuje duża wilgoć. Oznacza to, że zły stan techniczny obiektu nie pozwala na bezpieczne użytkowanie, a w rezultacie nie spełnia obecnych norm budowlanych. W pobliżu znajduje się inny budynek gospodarczy oraz wolnostojący szalet. Również te obiekty zostaną za niedługo usunięte.

Kolejny z obiektów zostanie wyburzony

To jednak nie koniec rozbiórek. Inny obiekt, ale zlokalizowany przy ulicy Fabrycznej, będzie wkrótce zburzony. Budynek ten nie posiada adresu, ale znajduje się na działce o numerze 33. Nie jest to duży obiekt — zajmuje łącznie 30 mkw.  Jego stan techniczny nie pozwala na jakąkolwiek eksploatację. Dach i podłogi są zupełnie zapadnięte, a więc pozostały jedynie zewnętrzne ściany, choć i tak nie w całości. To, co się zachowało to drzwi wejściowe oraz ramy okienne bez szyb.

Kto został wybrany na wykonawcę?

Po rozbiórce teren zostanie uporządkowany. Miasto narzuciło na wykonawcę termin wykonania warunków umowy — będą to 3 miesiące. Znamy już jednak firmę, która dokona wspomnianych rozbiórek. Swoje oferty zgłosiło dziewięciu wykonawców, a najdroższa opiewała na 280 tys. zł. Wybrano firmę ITOS, która wykona to zadanie za kwotę blisko 57 tys. zł.

Jeden komentarz o “Budynki przy ulicy Fabrycznej i Kościuszki zostaną wyburzone

Dodaj komentarz