Ciało mężczyzny wisiało na ogrodzeniu

Ciało mężczyzny wisiało na ogrodzeniu

Kilka dni temu na ulicy Grabowej w Grodzisku Mazowieckim znaleziono ciało mężczyzny wiszące na ogrodzeniu. Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną zgonu i w dalszym ciągu sprawę bada prokuratura. Sprawdzamy, co wiadomo w tej sprawie i jak przebiegała cała akcja służb straży pożarnej i policji oraz pogotowia. 

Interwencja służb

We wtorek, 16 sierpnia policja i pozostałe służby otrzymały informację o tym, że  na ulicy Grabowej w Grodzisk Mazowieckim odnaleziono mężczyznę, który wisiał na płocie. Na miejsce zdarzenia wysłano kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie oraz policja. Straż potwierdzają, że tego dnia służby musiały interweniować. Jak mówi Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, dokładnie o godz. 18.17 otrzymano zgłoszenie z policji dotyczące zdarzenia na ul. Grabowej w Grodzisku. Dyżurny na miejsce zadysponował dwa zastępy z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. 

Zgon na miejscu

Strażacy dojechali na miejsce, gdzie wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego rozpoczęli akcję. Jak się okazało na miejscu, na posesji znaleziono ciało mężczyzny. Miał on około 50 lat. Ciało wisiało na drabinie i częściowo na ogrodzeniu. Wobec poszkodowanego nie były podejmowane czynności ratowania życia, ponieważ pojawiły się już tzw. plamy opadowe. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i czekali na prokuraturę, która przejęła śledztwo wraz z policją.

Co udało się ustalić?

Na ten moment nie wiadomo, co było dokładną przyczyną zgonu. Jak informuje asp. Rafał Rutkowski z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji, na ten moment nie można powiedzieć za dużo w tej sprawie. W dalszym ciągu prowadzone są czynności prokuratury i policji, mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz zrozumienie przyczyny. Jednocześnie policja alarmuje, że jeśli byłeś świadkiem wypadku zdarzenia lub znasz informację, które mogą pomóc w wyjaśnieniu sprawy, to należy skontaktować się z policją.