Dominujący sezon Pogoni Grodzisk zakończony zwycięstwem nad Unią Skierniewice

Rozgrywki futbolowe w Grodzisku dobiegły końca, z drużyną Pogoni, która pokonała na własnym stadionie zespół Unii Skierniewice. Ta pewna wygrana była godnym zakończeniem sezonu ligowego dla grodziskich piłkarzy. Jednak przed nimi jeszcze decydujące starcie – finał Mazowieckiego Pucharu Polski.

Oczekiwane starcie pomiędzy czołowymi zespołami ligi, Pogonią Grodzisk i Unią Skierniewice, stanowiło idealną kulminację rywalizacji ligowej. Pogoń Grodzisk, która już zapewniła sobie awans do II ligi, podejmowała na własnym boisku drugą drużynę w tabeli.

Wszyscy ci, którzy myśleli, że Pogoń podejdzie do tego meczu nieco luźniej, szybko zmienili zdanie. Gospodarze objęli prowadzenie już w trzeciej minucie meczu dzięki strzałowi Jakuba Lisa. Ten sam piłkarz zdobył drugą bramkę tuż przed przerwą, pokonując w 44. minucie bramkarza Unii. Do przerwy na tablicy wyników widniało zatem 2:0 na korzyść grodziskich piłkarzy.

W drugiej połowie padła jeszcze jedna bramka. W 63. minucie skuteczny był Kamil Odolak, który ustalił końcowy wynik meczu.

Po zakończeniu spotkania przyszedł czas na świętowanie. Piłkarze Pogoni wraz z kibicami celebrowali swoje mistrzostwo, podnosząc trofeum za wygranie ligi. Jednak nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już 12 czerwca czeka ich finał Mazowieckiego Pucharu Polski. Mecz odbędzie się na stadionie Hutnika Warszawa i rozpocznie się o godzinie 19:00.