Dzień pełen wyzwań dla strażaków i policjantów w gminie Grodzisk

Dzień pełen wyzwań dla strażaków i policjantów w gminie Grodzisk

Rankiem na terenie gminy Grodzisk był intensywny dla służb porządkowych, zwłaszcza dla policji oraz straży pożarnej. Wczesnym rankiem doszło do kolizji między ciężarówką a autobusem w Tłustem, a o dwie godziny później autobus z pasażerami na pokładzie utknął w rowie.

W miejscowości Tłuste, około godziny 4.27, miała miejsce kolizja między samochodem ciężarowym a autobusem, która zdarzyła się na zakręcie drogi numer 579. – Zgłoszenie otrzymaliśmy wczesnym rankiem. Na szczęście, obydwa pojazdy były obsługiwane jedynie przez kierowców i nie odnieśli oni żadnych obrażeń – relacjonuje asp. Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku. Drużyna reagująca na powyższe zdarzenie wróciła do swojej bazy o godzinie 6.22.

W Natolinie o godzinie 6.30 miało miejsce kolejne zdarzenie tego dnia. Kierowca autobusu stracił kontrolę nad swoim pojazdem na ulicy Logistycznej i wjechał do rowu. – Z informacji wynikało, że jest jedna osoba poszkodowana, ale kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, okazało się, że jedyną osobą na miejscu był kierowca. Wszyscy pasażerowie opuścili autobus i udali się w różnych kierunkach nie zgłaszając żadnych urazów – mówi dalej asp. Krzysztof Stefaniak.

Akcja straży pożarnej zakończyła się kilka minut po 7 rano.