Grodzisk Mazowiecki: Kalendarz wydarzeń z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

Grodzisk Mazowiecki: Kalendarz wydarzeń z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

W Grodzisku Mazowieckim, obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą pełne różnorodnych atrakcji. Oczywiście, nie omieszkano uhonorować oficjalnie ważnych wydarzeń, które miały miejsce w listopadzie 1918 roku, ale zorganizowano również wiele działań dla mieszkańców wszystkich grup wiekowych.

Szereg zaplanowanych uroczystości odbędzie się w sobotę, 11 listopada. Dzień rozpocznie się o godzinie 9:30 od Rodzinnego Turnieju Szachowego – „Turniej Niepodległości”, nad którym patronat sprawuje miejscowy klub szachowy „Szachowa Dwójka”. Miejsce rywalizacji to hol hali sportowej przy ulicy Sportowej. Tymczasem w Mediatece, grodziscy harcerze zaproszą wszystkich chętnych do wspólnego tworzenia kotylionów w kolorach narodowych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00.

Ceremoniał związany z obchodami niepodległości rozpocznie się o godzinie 11:30 od zgromadzenia pocztów sztandarowych przed pomnikiem Józefa Chełmońskiego. O godzinie 12:00 celebracje przeniosą się do centrum miasta, konkretniej na plac Króla Zygmunta Starego. Tam wszyscy uczestnicy uroczystości będą mieli okazję wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.