Impresyjna wygrana Pogoni Grodzisk przeciwko Warcie Sieradz

Podopieczni trenera Marcina Sasala, piłkarze grodziskiej Pogoni, w środowy wieczór odnieśli zasłużone zwycięstwo nad drużyną Warty Sieradz. Po weekendowym boju z Victorią Sulejówek, który zakończył się remisem, Pogoń miała jasno określony cel na mecz ze znacznie słabszym rywalem – zdobycie pełnej puli punktów. Cel ten został osiągnięty w imponujący sposób, bowiem grodziszczanie pokonali sieradzan aż 3:0 na własnym stadionie.

Pogoń Grodzisk systematycznie poprawia swoją formę, co było widoczne także podczas niedawnego spotkania w Sulejówku. W kontekście tych postępów, faktem jest, że grodziszczanie mogli liczyć na triumf nad Warą Sieradz, która nie prezentuje wysokiego poziomu gry i znajduje się w strefie spadkowej ligowej tabeli.

Grodziszczanie zdominowali rywali od pierwszych minut środowego spotkania, często zaglądając pod bramkę strzeżoną przez Kamila Miazka. Już w ósmej minucie Kamil Odolak umieścił piłkę w siatce, przekuwając starania drużyny w efektowną bramkę. Co ciekawe, ten sam zawodnik powtórzył swój wyczyn w ósmej minucie drugiej połowy.

Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2:0 dla Pogoni – tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, kolejne trafienie dla gospodarzy zapisał na swoje konto Ołeksij Zinkewycz, zdobywając bramkę w 44. minucie.

Goście nie potrafili odpowiedzieć na ofensywne działania gospodarzy żadnym trafieniem. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:0 na korzyść Pogoni. Cenne trzy punkty zdobyte podczas tego spotkania zapewniły grodziszczanom awans na piąte miejsce w ligowej tabeli. Obecnie do liderów ligi – Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz GKS-u Bełchatów – Pogoń traci pięć punktów.

Kolejne wyzwanie dla Pogoni nadejdzie już w najbliższą sobotę (26 sierpnia), kiedy to zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Wikielec, obecnie dziewiątym zespołem w tabeli. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 15:00.