Interwencja Policji w sprawie pijanych nastolatek w Grodzisku

Interwencja Policji w sprawie pijanych nastolatek w Grodzisku

W centrum miasta w Grodzisku policjanci interweniowali w sprawie dwóch pijanych nastolatek. Funkcjonariusze ustalają, jak młode dziewczyny, w wieku 14 lat, zdobyły alkohol. Sprawa zakończy się w sądzie rodzinnym.

Dwie pijane nastolatki

W czwartek, 9 lutego, policja została powiadomiona o dwóch nastolatkach. Jak się okazało były pod wpływem alkoholu i znajdowały się w centrum miasta. Patrol policji został skierowany na miejsce i nastolatki zostały przekazane pod opiekę medyczną. Teraz policjanci szykują dokumentację ze zdarzenia dla sądu rodzinnego.

Znaczna ilość alkoholu we krwi

Nastolatki piły piwo i najprawdopodobniej wódkę. Ze względu na ich silne upojenie, nie było możliwości przeprowadzenia badania alkomatem ani ich przesłuchania. Policjanci ustalą, w jaki sposób dziewczyny dostały alkohol. Zgodnie z Kodeksem Karnym, osoba, która rozpiła małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając do jego spożycia, podlega odpowiedzialności karnej. Funkcjonariusze grodziskiej policji wyjaśnią tę sprawę i przedstawią ją sądowi rodzinnemu.