Końcowe akordy cyklu "Klasyka w Parku" w wykonaniu Niny Nowak

Końcowe akordy cyklu "Klasyka w Parku" w wykonaniu Niny Nowak

W ramach cyklu „Klasyka w Parku” na scenie Parku Skarbków co niedzielę prezentowane są koncerty muzyki klasycznej. Tegoroczny sezon zakończy się koncertem wybitnej polskiej śpiewaczki, Niny Nowak. Ten finałowy występ artystki będzie uroczystym zwieńczeniem całego sezonu, pełnego muzyki najwyższych lotów.

Nina Nowak, znana jest jako jedna z czołowych postaci polskiej sceny muzycznej, a jej repertuar obejmuje utwory z różnych gatunków muzycznych. Specjalizuje się w muzyce symfonicznej, sięgając od klasyki po muzykę rozrywkową, musical, operę i operetkę. W swoim bogatym repertuarze ma także miejsce na muzykę sakralną oraz filmową, autorstwa znanych kompozytorów polskich i międzynarodowych.

Artystka posiada imponujące wykształcenie muzyczne. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie na Wydziale Wokalno-Aktorskim pod kierunkiem prof. Michaliny Growiec studiowała śpiew. Dodatkowo, pod okiem prof. Władysława Szymańskiego, ukończyła studia muzyczne. Nina Nowak nie ogranicza się tylko do śpiewu – zajmuje się także kompozycją.