Konkurs Modernizacja roku – Grodzisk zajął drugie miejsce na Mazowszu

Konkurs Modernizacja roku – Grodzisk zajął drugie miejsce na Mazowszu

Kilka dni temu odbył się pierwszy etap konkursu, który nosi nazwę modernizacja roku. Konkurs szczęśliwy dla Grodziska Mazowieckiego, ponieważ zajęliśmy drugie miejsce na Mazowszu. Teraz przed nami finał. Sprawdzamy co wiadomo w tej sprawie.

Pierwszy etap konkursu za nami

Organizatorzy prestiżowego konkursu, który nosi nazwę modernizacja roku, podsumowali wyniki pierwszego etapu. W tym etapie to internauci głosowali na swoich faworytów. Dla całego Grodziska to bardzo dobra wiadomość, ponieważ nasz projekt został doceniony. Finalnie nasze miasto zajęło drugie miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej. Dzięki temu mamy zapewniony niemal pewny udział w fazie finałowej. Przypomnijmy, że mamy na swoim koncie już jedną wygraną. W ubiegłych latach miasto wygrało cały konkurs, który dotyczył Mediateki. Jeszcze wcześniej udało się wygrać konkurs, który dotyczył modernizacji grodziskiej Szkoły nr 1.

Jak wygląda konkursowy projekt?

Obecny projekt dotyczy budowy ratusza. W opisie konkursowym możemy przeczytać, że cechą wyróżniającą konstrukcję budynku jest półkolisty kształt, który okala urokliwą, secesyjną willę Niespodzianka. Cała wizja polega na tym, że nowoczesna konstrukcja fasady szklanej Ratusza stanowi powierzchnię odbicia dla zabytkowej willi. Budynek władz miasta jest całkowicie przeszklony. Nie da się zaprzeczyć, że całość jest estetyczna, ale także funkcjonalna. Nie zabraknie również paneli fotowoltaicznych, przez co jest eko freinfly. Charakterystycznymi elementami są także oświetlenie fasady szklanej oraz zegar z herbem Grodziska Mazowieckiego. Zegar został umieszczony w żelbetowej części elewacji. Jak możemy przeczytać na zgłoszeniu, ratusz ma być przykładem udanego połączenie nowoczesności z zabytkową architekturą, która zlokalizowana jest w pobliżu. Chodzi oczywiście o willę. Wszystko w taki sposób, aby nie zakłócać ładu przestrzennego. Warto wspomnieć, że w konkursie udało się uzyskać 1158 głosów. Czekamy na drugi etap i finał.