Kradzież alkoholu z marketu w Grodzisku Wielkopolskim

Kradzież alkoholu z marketu w Grodzisku Wielkopolskim

Nieuniknionym ryzykiem dla mężczyzny, który podlega podejrzeniom o dokonanie rabunku, jest wyrok do 10 lat więzienia. Przestępstwo to miało miejsce w jednym z supermarketów w Grodzisku Wielkopolskim i obejmowało użycie siły wobec pracownika sklepu.

Piątek, 8 grudnia, około godziny 17:30. To właśnie wtedy zespół sklepowy wezwał na miejsce policję. – Policjanci, którzy zostali skierowani do interwencji, ustalili, że sprawca wszedł na teren marketu w Grodzisku, skąd zabrał alkohol o wartości przekraczającej 100 złotych. Następnie przekroczył granicę kas samoobsługowych nie dokonując płatności za wybrany towar – opisuje przebieg zdarzeń starszy sierżant Aleksandra Hoffmann, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Historia nabiera tempa, gdy dochodzi do szarpaniny pomiędzy pracownikami ochrony i mężczyzną, który przywłaszczył sobie alkohol. Ten ostatni ucieka ze sklepu, lecz nie unika konsekwencji swojego czynu.

– Policjanci wspólnie z pracownikami sklepu przygotowali szczegółowy opis wyglądu mężczyzny. Ten rysopis przyczynił się do późniejszego ujęcia sprawcy kradzieży już kilka chwil po incydencie – dodaje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.