Lokalna inwestycja dla rowerzystów

Lokalna inwestycja dla rowerzystów
fot. pixabay.com

Nie na wakacje, ale tuż po nich, mieszkańcy Grodziska będą mogli cieszyć się nową atrakcją sportową w swoim mieście. Trwa budowa pierwszego pumptracka w powiecie.

Ruszyła budowa

Praca nad długo wyczekiwanym obiektem rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Pumptrack znajdować się będzie przy ulicy Winnej obok przedszkola. Zgodnie z podpisaną 13 lipca umową, wykonawca ma 60 dni na realizację inwestycji. Według wszelkich planów już pod koniec września odbędzie się więc oficjalne otwarcie miejsca do treningu zabawy i doskonalenia techniki jazdy.

Czym jest pumptrack?

Pumptracki to specjalnie przygotowane trasy rowerowe złożone z licznych zakrętów i nasypów ziemnych, które służą do jazdy bez pedałowania. Cała energia potrzebna do pokonania trasy powinna pochodzić z właściwego balansowania ciałem i efektywnego wybicia z napotykanych wzniesień terenu. Taka jazda pozwala więc na ćwiczenie równowagi i koordynacji ruchowej oraz wykorzystania właściwej techniki jazdy do pokonywania kolejnych przeszkód. Doświadczonym rowerzystom pokonanie trasy mogą urozmaicać wykonywane triki.

Spójny projekt

Inwestycja wyceniono na niemal 300 000 zł, a ponad połowa pochodzi z dofinansowania w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wokół pumptrucku ustawiona zostanie także dodatkowa infrastruktura, jak stojaki na rowery, ławki czy tablice informacyjne. Dla zachowania bezpieczeństwa i umożliwienia jazdy w późniejszych godzinach powstanie także oświetlenie obiektu. Zapalonym rowerzystom pozostaje tylko czekać na ukończenie budowy, aby mogli się cieszyć tym niecodziennym wyzwaniem sportowym.