Mężczyzna po spożyciu alkoholu stracił kontrolę nad samochodem, ale dzięki interwencji żołnierza nie zdołał uciec

Mężczyzna po spożyciu alkoholu stracił kontrolę nad samochodem, ale dzięki interwencji żołnierza nie zdołał uciec

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali mężczyznę, który po spożyciu alkoholu stracił kontrolę nad samochodem i wylądował w rowie przy trasie w Jankach. Mężczyzna usiłował opuścić miejsce wypadku, jednak nie pozwolił mu na to inny mężczyzna – żołnierz w stanie spoczynku.

Wypadek miał miejsce na terenie Janków. Funkcjonariusze drogówki, którzy zostali wezwani na miejsce, potwierdzili, że kierowca stracił kontrole nad pojazdem i wpadł do rowu. Jak się szybko okazało, zamierzał on opuścić miejsce zdarzenia bez zgłoszenia tego faktu.

– Mężczyzna widząc skutki swojego czynu, próbował zbiec z miejsca wypadku. Dzięki odpowiedzialnej postawie żołnierza, który był akurat wolny od służby, udało się go zatrzymać i przekazać w ręce funkcjonariuszy – wyjaśnia aspirant sztabowy Monika Orlik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Dodatkowe działania prowadzone przez policję wykazały, że kierowca był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie mężczyzny. Został on zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi do momentu wytrzeźwienia. Następnego dnia, gdy odzyskał trzeźwość, usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, do którego się przyznał.