Mieszkaniec Grodziska zniszczył szybę wystawową sklepu w akcie frustracji

Mieszkaniec Grodziska zniszczył szybę wystawową sklepu w akcie frustracji

W Grodzisku doszło do incydentu związanego z zniszczeniem mienia. Konkretnie, lokalna policja zatrzymała 29-letniego mieszkańca, który dokonał aktu wandalizmu, rozbijając okno w jednym ze sklepów w mieście. Mężczyzna tłumaczył swoje działanie wybuchem gniewu.

Kiedy dyżurny lokalnej komendy otrzymał informację o incydencie z uszkodzeniem okna sklepowego, natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia jednostkę policyjną. Służby te rozpoczęły pracę nad gromadzeniem danych dotyczących sprawy. Wkrótce udało im się zidentyfikować osobę, która mogła odpowiadać za ten akt wandalizmu – sukces ten zawdzięczali wcześniejszym działaniom operacyjnym przeprowadzonym przez grodziskich detektywów.

Zatrzymanie podejrzanego nastąpiło na terenie gminy Żabiowolska. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności śledczych, funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny i tam go odnaleźli. Na miejscu 29-latek został konfrontowany z zarzutami.

W trakcie dalszych czynności mężczyzna przyznał, że to on jest sprawcą zniszczenia szyby sklepowej. Jako powód swojego działania podał silne zdenerwowanie.

Funkcjonariusze wyjaśnili mu, że dołączony zarzut przestępstwa uświadamia mu konsekwencje prawne, jakie niesie za sobą jego zachowanie. Zniszczenie mienia jest przestępstwem karalnym, a kara może wynieść nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje policja Grodziska.