Mobilny Urzędnik – jak działa, komu może ułatwić życie?

Mobilny Urzędnik – jak działa, komu może ułatwić życie?

Od początku marca w Grodziskich urzędach działa Mobilny urzędnik. Pomoże załatwić sprawy bez wychodzenia z domu, każdej osobie, która objęta jest jego działaniem. Jak działa takie urządzenie i kto może skorzystać z jego pomocy?

Mobilny Urzędnik w Grodzisku

Jak się okazało, grodziski ratusz skorzystał z dofinansowania, które otrzymał od urzędu marszałkowskiego. Dofinansowanie było przeznaczone na cele zwiększenia dostępności do urzędu. Jak się okazuje, działa on już od początku marca. Ma na celu ułatwienie życia osobom, które samodzielnie nie mogą dostać się do urzędu. Samo urządzenie przeznaczone jest dla osób 65+, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub osłabione są różnymi chorobami, zarówno tymi czasowym, jak i z ograniczoną możliwością poruszania. Jak dodaje zastępca burmistrza, Tomasz Krupski, celem skorzystania z tych dofinansować była chęć pomocy w załatwianiu różnych urzędowych spraw, każdej osobie, która samodzielnie nie mogła dotrzeć do ratusza.

Jak działa i jakie sprawy można załatwić poprzez Mobilnego Urzędnika?

Aby skorzystać z takiej usługi, należy telefonicznie zgłosić chęć załatwienia sprawy poprzez Mobilnego Urzędnika. Wówczas umawia się na konkretny termin, a urzędnik przyjdzie do danej osoby i pomaga w załatwieniu sprawy. Na ten moment można w taki sposób załatwić sprawy, którymi zajmuje się wydział ochrony środowiska. Zatem takie rozwiązanie pomocne będzie w przypadku wymiany pieców węglowych, szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków, usuwania drzew i krzewów czy przypadku wymiany i utylizacji azbestu.

Jak podają władze ratusza, zakres spraw, które będzie można załatwić poprzez Mobilnego Urzędnika, będzie stopniowo rozszerzany. Wszystko po to, aby ułatwić takim osobom załatwianie spraw urzędowych. W ich przypadku dostanie się do ratusza, wymaga już znacznie większej logistyki i wysiłki. A w niektórych przypadkach jest wręcz niemożliwe. Dlatego właśnie miasto stara się pomóc w możliwie jak największym zakresie.