Na Wimbledonie zagrają tenisiści z grodziskiego klubu

Na Wimbledonie zagrają tenisiści z grodziskiego klubu

Dobra wiadomość, aż siedmioro polskich tenisistów, w tym pięć pań i dwóch panów, zagra w turniejach singlowych tegorocznego Wimbledonu. Turniej ten jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych zawodów tenisowych. Okazuje się, że do Wielkiego Szlema zakwalifikował się zawodnik z klubu z Grodziska. Mowa o Kamilu Majchrzaku. W deblu stworzy duet z innym reprezentantem naszego klubu – Janem Zielińskim.

Kim jest Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak to reprezentant barw Centralnego Klub Tenisowego Grodzisk Mazowiecki. Jest także czołowym zawodnikiem krajowej reprezentacji LOTOS PZT Team, a także drugim najwyżej notowanym polskim singlistą w rankingu ATP. Warto wiedzieć, że na ten moment zajmuje 91. miejsce na świecie. Wyżej od niego znajduje się tylko Hubert Hurkacz. 

Z kim zagra Kamil Majchrzak?

Grodziski tenisista w pierwszej rundzie zmierzy się z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem, który zajmuje 82. miejsce ATP. 

Kto jeszcze zagra z Polski? 

W sumie w The Championships 2022 wystąpi aż 11 polskich tenisistów. Z całeo zespołu, aż dziewięcioro zagra w grze podwójnej. Wystąpią również dwa polskie deble w tym pierwszy team tworzony przez Łukasza Kubota i Szymona Walkowa (LOTOS PZT Team). Drugi zespół składa się z CKT Grodzisk Mazowiecki – Kamila Majchrzaka i Jana Zielińskiego (obaj LOTOS PZT Team).

W turnieje udział weżmie również Iga Świątek, która zagra w singlu. Oprócz niej udział weźmie także Magda Linette (AZS Poznań), Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom), Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała), Katarzyna Piter (CKT Grodzisk Maz.) i Alicja Rosolska (KT Warszawianka). 

Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie rywalizacji.