O zmianach w ruchu na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej

O zmianach w ruchu na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) poinformowała o istotnych zmianach w organizacji ruchu między Grodziskiem Mazowieckim i Podkową Leśną. Od poniedziałku, 30 października, wszystkie kursujące tam pociągi zostaną przeniesione na tor o numerze 2. To drugie tory kolejowe skierowane od strony stolicy Polski. Dodatkowo, od 1 listopada zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy.

Zmiana organizacji ruchu jest następstwem prac modernizacyjnych na odcinku linii kolejowej nr 47. Trasa pomiędzy Podkową Leśną Główną a Grodziskiem Mazowieckim Radońską doczeka się gruntownej rozbudowy. Dlatego też, ruch pasażerski zostanie tymczasowo przesunięty na odnowiony tor nr 2.

Nie tylko same pociągi zostaną przeniesione. WKD potwierdziła także, że do dyspozycji pasażerów oddane zostaną wszystkie perony położone po prawej stronie omawianego toru, patrząc od strony Warszawy. Wcześniej eksploatowany tor nr 1 (patrząc w kierunku Grodziska Mazowieckiego) zostaje tymczasowo wyłączony z użytku. Dotyczy to również wszystkich znajdujących się po jego prawej stronie peronów – Podkowa Leśna Zachodnia, Kazimierówka, Brzózki, Grodzisk Maz. Okrężna, Grodzisk Maz. Piaskowa, Grodzisk Maz. Jordanowice. Takie działania umożliwią przeprowadzenie niezbędnych prac wykończeniowych.