Oferty na projekt rozbudowy basenu gotowe

Oferty na projekt rozbudowy basenu gotowe

Wygląda na to, że udało się znaleźć firmę, która podejmie się zaprojektowania rozbudowy pływalni Wodnik 2000, która mieści się przy ulicy Józefa Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim. Tym razem obyło się bez kolejnego unieważnienie przetargu.

Kolejny ogłoszony przetarg – podstawowe informacji

Poprzedni przetarg, ogłoszono jeszcze w 2021 roku, został anulowany, ponieważ nadesłane oferty odrzucono ze względu na braki formalne. Kolejny ogłoszony przetarg, na szczęście, udało się doprowadzić do końca. Zgłosiły się finalnie cztery firmy i co najważniejsze, każda z nich jest w pełni zgodna z wymaganymi formalnościami i mieści się w ustalonym budżecie. Miasto założyło na cały projekt przebudowy basenu kwotę w maksymalnej wysokości 337 tys. zł, ale okazuje się, że jest spora szansa na oszczędności. Wszystkie oferty, które wpłynęły do magistratu, nie przekraczają tej kwoty. Najtańszą ofertę złożyła firma z Bielsko-Białej – kwota wynosi niecałe 211,6 tys. zł. Najdroższą ofertę przedstawiła firma z Ostrowa Wielkopolskiego, całość prac wyceniała na kwotę 330 tys. zł. Przed urzędnikami zatem ciężki wybór. Firmy na realizację projektu mają 320 dni.

Jak wygląda wstępny projekt rozbudowy basenu?

Cały projekt zakłada kompleksową modernizację budynku oraz poprawę i stworzenie nowej infrastruktury basenowej. Część basenu Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki zostanie poszerzona o basen do nauki pływania dla dzieci i młodzieży. Część ta będzie miała wymiary 20 na 16 metrów, a głębokość od 0,9 do 1,4 metra. Warto wspomnieć także o tym, że na parterze wybudowana zostanie niecka basenowa ze stali nierdzewnej. Dodatkowo rozbudowany będzie węzeł sanitarny, pomieszczenie socjalne dla pracowników, piwnica, kotłownia. Wydzielona zostanie także centralna chlorownia, która będzie obsługiwała cały kompleks. Przy basenie powstanie także instalacja fotowoltaiczna. Czekamy zatem na ostateczny wybór firmy oraz konkretny czas realizacji projektu.

Warto wspomnieć, że to nie jedyna przebudowa basenów w najbliższej okolicy. W maju 2022 roku będzie oddany basen w Warszawie, przy ulicy Inflanckiej.

Jeden komentarz o “Oferty na projekt rozbudowy basenu gotowe

  1. Chodzę czasami na basen. Jak dla mnie, która chwilę popływa, chwilę posiedzi w bąbelkach to jest ok . Natomiast dla osób, które chcą faktycznie popływać, albo ćwiczą zawodowo, basen nie ma odpowiedniej infrastruktury.

Dodaj komentarz