Plenerowa biblioteka w Grodzisku Mazowieckim

Plenerowa biblioteka w Grodzisku Mazowieckim

Od 20 czerwca ruszyła letnia biblioteka Summer Books. Cały event zlokalizowany jest na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim. Czytelnia pod chmurką dostępna jest dla wszystkich chętnych w każdą sobotę i niedzielę w godz. 12:00 – 20:00. Będzie można odwiedzać to miejsce do końca sierpnia. Oprócz dobrej książki, którą można poczytać na leżaku, na czytelników czekają również animacje dla najmłodszych.

Książka na leżaku – wyjątkowy projekt

Książka na leżaku to projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Mazowieckim. Jest to świetna alternatywa, szczególnie w okresie wakacyjnym. Korzystać z atrakcji mogą nie tylko grodziszczanie, ale także, mieszkańcy ościennych gmin i turyści. To świetne miejsce, gdzie można w spokoju  wypożyczać książki i czytać na miejscu, podczas spędzania czasu na plaży. Pomysł na plenerową bibliotekę powstał po analizie działań, jakie podejmowała ona w ubiegłych latach, włączając się w plenerowe wydarzenia tj. Dzień Dziecka, Grodziskie Wianki, Lato w mieście. Okazało się, że jednodniowe imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. 

Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Summer Book to nie tylko wypożyczalnia książek, ale także przestrzeń animacyjno-kulturalna. Na miejscu utworzona została również specjalna strefa z grami planszowymi. Na miejscu odbywają się również warsztaty i animacje dla dzieci oraz zabawy charakterze survivalowym, międzypokoleniowym. Dla dorosłych organizowane są specjalne spotkania pod tytułem: Podwieczorek z książką. Nie zabraknie również specjalnych spotkań autorskich. oraz spotkania autorskie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Stawy Walczewskiego, które znajdują się przy ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku Mazowieckim. Prosimy o zabranie dobrego humoru. Na miejscu jest świetna atmosfera na relaks i wypoczynek. A przy okazji odpoczynku, można przeczytać ciekawą książkę. Warto to robić, tym bardziej że czytanie książek niesie wiele dobrych zalet.