Pociąg potrącił mężczyznę pod Grodziskiem

Pociąg potrącił mężczyznę pod Grodziskiem
Jakiś czas temu pociąg potrącił mężczyznę w miejscowości Żaby pod Grodziskiem Mazowieckim. Niestety nie udało się go uratować. Na całej trasie wystąpiły utrudnienia. Sprawdzamy, co wydarzyło się na miejscu.

Śmiertelne potrącenie

Do zdarzenia doszło w miejscowości Żaby, w okolicy Grodzisk Mazowieckiego. Pociąg na linii Warszawa – Kutno wjechał w mężczyznę. Początkowo. wyniku nieprawidłowej lokalizacji zgłoszenie zostało wysłane do Sochaczewa. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG w Sochaczewie oraz jeden zastęp OSP Paprotnia. Na miejscu okazało się, że ze względu na błędną lokalizacje zadysponowane zostały nieodpowiednie jednostki. Przekazano akcję do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, który na miejsce skierował odpowiednie jednostki straży pożarnej.

Działania na miejscu

Na miejsce zdarzenia działały służby. Obecna była także policja, pogotowie i straż pożarna z Grodziska Mazowieckiego. Strażacy zajęli się zabezpieczeniem terenu, a także rozeznaniem, czy w wyniku wypadku nie ucierpiało więcej osób. Pociągiem osobowym podróżowało ponad sto osób, jednak żadna z nich nie odniosła żadnych urazów. Nikt nie skarżył się na upadek, czy bóle głowy, które mogły mieć miejsce po gwałtownym hamowaniu pociągu. Dalsze czynności wyjaśniane były przez prokuraturę. Wiadomo tylko tyle, że mężczyzna zmarł na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń. Maszynista był trzeźwy. Nie wiadomo jak dokładnie doszło do wypadku.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii Warszawa – Kutno

W wyniku wypadku ruch pociągów wstrzymano w obu kierunkach. Pasażerów przetransportowano zastępczymi środkami komunikacji. Koleje Mazowieckie ostrzegały w komunikacie przed utrudnieniami na linii kolejowej Warszawa – Kutno, które wystąpiły na odcinku Błonie – Boża Wola. Po ustaleniu wszelkich niezbędnych czynności ruch pociągów przywrócono ponowny ruch na tym odcinku.