Potężne utrudnienia w komunikacji kolejowej po śmiertelnym potrąceniu człowieka przez pociąg PKP Intercity w Żyrardowie

Potężne utrudnienia w komunikacji kolejowej po śmiertelnym potrąceniu człowieka przez pociąg PKP Intercity w Żyrardowie

Tragiczny incydent miał miejsce w Żyrardowie w poniedziałkowe popołudnie, kiedy to pociąg należący do przewoźnika PKP Intercity potrącił osobę, która niestety nie przeżyła zdarzenia. W wyniku tego nieszczęśliwego wypadku doszło do poważnych problemów w ruchu kolejowym.

Informacje dotyczące tego tragicznego incydentu zostały przekazane przez jednego z naszych czytelników, Henryka. Jak powiedział, w Żyrardowie miało miejsce zdarzenie, które skończyło się śmiercią potrąconej osoby. Na miejscu działają różne służby ratunkowe, w tym policja i straż pożarna.

Służby ratunkowe potwierdziły te informacje. St. kpt. Jarosław Belina, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Żyrardów powiedział nam: „O godzinie 17:56 otrzymaliśmy zgłoszenie o tym zdarzeniu. Przy ulicy Grenadierów w Żyrardowie doszło do śmiertelnego potrącenia człowieka przez pociąg. Policja obecnie ustala szczegóły zdarzenia. Nie jesteśmy w stanie udzielić więcej informacji na ten temat”.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia, ruch kolejowy został poważnie zakłócony. Pociągi Kolei Mazowieckich mogą mieć do 15 minut opóźnienia, chociaż czas ten może się zmienić. Koleje Mazowieckie podały w komunikacie: „Od teraz obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM/IC na trasie Warszawa Wschodnia – Skierniewice – Warszawa Wschodnia. Honorowanie biletów będzie trwało do odwołania”.