Pożar w hali produkcyjnej w Grodzisku Mazowieckim – ewakuacja i akcja gaśnicza

Pożar w hali produkcyjnej w Grodzisku Mazowieckim – ewakuacja i akcja gaśnicza

Zaistniała niebezpieczna sytuacja w Grodzisku Mazowieckim, gdzie ogień strawił dużą halę produkcyjną. W wyniku incydentu konieczne było przeprowadzenie ewakuacji kilkudziesięciu osób. Aktualnie trwa proces dogaszania pożaru.

Niefortunne wydarzenie miało miejsce tuż po godzinie 12. Źródłem ognia była jedna z hal produkcyjnych zlokalizowanych przy ulicy Granicznej. Jak wynika z informacji uzyskanych przez Artura Węgrzynowicza, dziennikarza tvn, na miejsce natychmiast skierowano duże siły ratownicze. Dodatkowo, z Warszawy na miejsce zdarzenia zmierza mobilne laboratorium należące do grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

Krzysztof Stefaniak, pełniący funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, potwierdził wysłanie na miejsce 12 zastępów straży. Wskazał, że źródłem pożaru była maszyna znajdująca się na terenie hali produkcyjnej.

Stefaniak poinformował również, że pożar udało się zlokalizować i nie ma obaw o jego dalsze rozprzestrzenianie się. Obecnie strażacy koncentrują się na dogaszaniu płomieni. W chwili przekazywania informacji nie miał wiadomości o ewentualnych poszkodowanych. Wiadomo natomiast, że przed przybyciem jednostek straży pożarnej z budynku ewakuowano około 30 osób.

W akcji udział biorą także funkcjonariusze policji, pracownicy pogotowia gazowego i energetycznego, a także wiceburmistrz gminy.