Problemy w ruchu kolejowym

Problemy w ruchu kolejowym

Sytuacje tego typu są stosunkowo rzadko spotykane. Obecnie, to systemy informatyczne sterują ruchem. Wszystko dlatego, iż raz zaprogramowane, precyzyjnie wykonują powierzone im zadania. To wyklucza także możliwość pojawienia się błędu. Jednak usterki zdarzają się zawsze.

Dowodem tego jest wczorajsza sytuacja (środa, 06.10), gdy w godzinach około 15:30 na stacji w Grodzisku pojawiła się awaria komputera, który steruje ruchem kolejowym.

Ta sytuacja wymagała tego, aby wstrzymać cały ruch. O godzinie 16:50 ruszył ponownie pierwszy pociąg, który kursował na trasie: Warszawa – Łódź – Częstochowa. W dalszym jednak ciągu pociągi, które kursowały na trasach: Warszawa – Kraków oraz Warszawa – Katowice, wstrzymano.

Dzięki intensywnej pracy odpowiednich służb, które związane są zarówno z bezpieczeństwem na torach i dworcach, jak też za oprogramowania informatyczne, które stosuje się w Polskich Kolejach, sytuację udało się powoli opanować. W dniu dzisiejszym nie pojawiają się, jak na razie, żadne informacje, które miałyby dotyczyć opóźnień lub postojów. Zapewne pociągi kursują planowo.