Prokuratura bada przyczyny tragicznego pożaru w grodziskim liceum

Prokuratura bada przyczyny tragicznego pożaru w grodziskim liceum

Na tle wybuchu pożaru w Liceum Ogólnokształcącym w Grodzisku Mazowieckim Prokuratura prowadzi intensywne dochodzenie. Celem jest ustalenie przyczyn, które doprowadziły do wybuchu ognia na dachu placówki edukacyjnej w ostatni poniedziałek. Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, zapewnia, że wszystkie potencjalne scenariusze będą brane pod uwagę, od celowego podpalenia, przez awarię instalacji elektrycznej, do innych możliwości.

Po wybuchu pożaru w liceum, który zmusił do ewakuacji 60 osób, prokuratorzy rozpoczęli śledztwo mające na celu zbadanie wszelkich okoliczności incydentu. Banna tłumaczy, że dochodzenie skupia się na ustaleniu, czy doszło do stworzenia bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia na dużą skalę.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono już oględziny z udziałem funkcjonariuszy policji oraz specjalistów z dziedziny pożarnictwa i konstrukcji budowlanej. Celem było określenie, czy struktura budynku doznała trwałych uszkodzeń w wyniku pożaru. Banna wyjaśnia, że choć przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ekspert na podstawie zgromadzonej dokumentacji i dowodów z miejsca zdarzenia, ma za zadanie wydać opinię na życzenie prokuratury.