Rusza akcja bezpieczne ferie 2022

Rusza akcja bezpieczne ferie 2022

Jutro rozpoczynają się ferie zimowe w województwie mazowieckim. Jest to moment odpoczynku i wytchnienia dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie to także dwa tygodnie, podczas których należy zachować szczególną ostrożność. Grodziscy policjanci zapewniają, że będą czuwać nad bezpieczeństwem każdego mieszkańca powiatu, a wszystko to w ramach prowadzonej akcji, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas ferii.

Bezpieczna droga

Szczególnie ważne jest, aby droga była bezpieczna, pomimo wzmożonego ruchu samochodowego i autokarowego. W trakcie ferii zimowych będą masowe kontrole, a uwaga będzie szczególnie zwracana na przestrzeganie przez kierujących limitów prędkości oraz sprawdzanie stanu technicznego pojazdów. Na stronie Ruchu Drogowego komendy Głównej Policji wykazana jest lista miejsc, gdzie będą przeprowadzane kontrole stanu technicznego autokarów. W Grodzisku taki punkt znajduje się przy bazie PKS na ulicy Chełmońskiego 33. Należy wcześniej zadzwonić lub mailowo zgłosić fakt przeprowadzenia kontroli.

Ferie w miejscu zamieszkania

Bezpieczeństwo w trakcie ferii to nie tylko spokojna podróż, ale także bezpieczny dom i okolica. Ruch i aktywność jak najbardziej wskazana, dlatego zadbajmy, aby dzieci nie bawiły się wzdłuż ruchliwych ciągów komunikacyjnych. Nie należy korzystać także ze ślizgawek, które są na naturalnych ciekach wodnych. Przypominamy także o zakazie organizowania kuligów.

Fajną alternatywą dla Grodziska jest wypad do sąsiedniej Warszawy. Tutaj podpowiadamy ciekawe sposoby na ferie dla dzieci i młodzieży w stolicy.

Bezpieczny dom

Niestety w trakcie ferii zimowych również nasze domy stają się łatwym łupem. Pod naszą nieobecność bardzo często dochodzi do włamań. Jest to łatwy cel dla włamywaczy, dlatego należy się odpowiednio przygotować. Warto zainwestować w system alarmowy i dbać o jego dobry stan techniczny. Dodatkowo należy pamiętać, aby gotówki oraz cennych rzeczy nie przechowywać w domu. Jeśli przechowujemy je w domu, to należy zrobić ich listę oraz wypisać ich numery fabryczne. Nie opowiadajmy także, że zamierzamy opuścić dom na dłuższy czas.