Samorządowe wybory 7 kwietnia: bezpłatny transport dla mieszkańców gmin Grodziska

Samorządowe wybory 7 kwietnia: bezpłatny transport dla mieszkańców gmin Grodziska

7 kwietnia to data, którą mieszkańcy różnych gmin powinni zapisać w swoich kalendarzach. Tego dnia odbędą się wybory samorządowe, podczas których lokalni obywatele będą mieli okazję oddać swój głos. Mieszkańcy Grodziska będą mieli dodatkowo możliwość skorzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej, która umożliwi im dojechanie do najbliższego lokalu wyborczego.

Autobusy specjalnej linii „0” będą kursować z regularnością co dwie godziny, począwszy od godziny 10:00 aż do 15:00. Trasa autobusów będzie prowadzić z Kłudna Nowego do Izdebna Kościelnego i z powrotem. Dodatkowo, pojazdy te będą również dostępne dla mieszkańców Kłudna Starego, Zabłotni, Chlebni oraz Dąbrówki.

Zarówno zmiany w obwodach wyborczych obejmujących wymienione sołectwa, jak i ogólny brak transportu, zainspirowały utworzenie tej nowej linii autobusowej. Ta specjalna linia ma na celu ułatwienie mieszkańcom dotarcie do lokali wyborczych. Magistrat Grodziska poinformował jednak, że mieszkańcy pozostałych sołectw również nie zostali pozostawieni bez możliwości dojazdu do lokali wyborczych. W ich przypadku połączenie zostanie zapewnione w ramach regularnej siatki połączeń realizowanej przez Grodziskie Przewozy Autobusowe.