Spekulacje o reelekcji burmistrza Grodziska wobec nadchodzących wyborów samorządowych

Spekulacje o reelekcji burmistrza Grodziska wobec nadchodzących wyborów samorządowych

Z uwagi na planowane na wiosnę przyszłego roku wybory samorządowe, zaczynają pojawiać się pytania odnośnie do ewentualnego udziału w nich Grzegorza Benedykcińskiego, obecnego burmistrza Grodziska. Mimo spekulacji, Benedykciński w ostatnim czasie potwierdził, iż kończy swoje obowiązki jako burmistrz tej gminy.

Wybory samorządowe miały pierwotnie miejsce jesienią 2023 r., ale ze względu na planowane na październik wybory parlamentarne, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przesunięciu terminu wyborów samorządowych na wiosnę 2024 r. W konsekwencji, obecna kadencja samorządów zostanie przedłużona do dnia 30 kwietnia przyszłego roku.

Już w październiku 2022 r. Grzegorz Benedykciński, który pełni funkcję burmistrza Grodziska od 30 lat, poinformował o swojej decyzji, aby nie ubiegać się o ponowne sprawowanie urzędu. Zaznaczył również swoją frustrację związaną z niezrozumieniem niektórych spraw przez różne osoby, a także wyraził swoje obawy, co do możliwości utrzymania sprawności intelektualnej i fizycznej w wieku 72 czy 73 lat. Stwierdził również, że ma racjonalny punkt widzenia na życie i uważa, że każdy ma swój czas, a jego czas jako burmistrza dobiegł końca.