Strefa Park Grodzisk – największy obiekt handlowy w mieście i powiecie

Strefa Park Grodzisk – największy obiekt handlowy w mieście i powiecie

Pojawiły się nowe informacje na temat budowy największego obiektu handlowego w Grodzisku i całym powiecie. Sprawdzamy, co już wiadomo na temat Strefa Park Grodzisk. 

Nowe centrum handlowe

Jeszcze w tym roku w Grodzisku Mazowieckim mają rozpocząć się prace związane z budową nowego obiektu handlowego. Jest to Strefa Park Grodzisk, która przejmie prym nie tylko w całym mieście, ale także w całym powiecie grodziskim. Cała inwestycja ma powstać przy ulicy Żyrardowskiej. Jest to całkiem dogodna lokalizacja, tuż przy zjeździe z nowo wybudowanej obwodnicy miasta. Przypomnijmy, że ma być ona głównym wjazdem do Grodziska z autostrady A2, a także ma odciążyć miasto i stać się główną drogą komunikacji z pobliskimi miejscowościami.

Szczegółowe informacje o nowej inwestycji

Cała budowa będzie miała powierzchnię ponad 11 000 mkw. Znajdzie się w nim 20 lokali. Nie zabraknie także dużego parkingu z 350 miejscami postojowymi. Firma GHRE, która jest inwestorem całej inwestycji otrzymała już pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie prac planowane jest  w IV kwartale 2022 r. Otwarcie parku ma nastąpić w IV kw. 2023 roku. 

W obiekcie znajdą się takie sklepy jak Biedronka, Rossmann, TEDi, Sinsay i Martes Sport. Większość pozostałych lokali została już zarezerwowana. W tym momencie trwa finalizacja podpisanych umów najmu. 

Co mieszkańcy sądzą o nowym obiekcie?

Bez wątpienia tak duży obiekt pozwoli na nowe miejsca pracy. Duża ilość sklepów, dogodna lokalizacja i miejsca parkingowe sprawią, że mieszkańcy chętniej mogą chcieć skorzystać z tego obiektu. Z drugiej storny pojawiają się głosy, że lista sklepów jest ciągle taka sama, a w mieście brakuje nowych sieciówek. Zobaczymy, jakie sklepy finalnie zdecydują się na najem w obiekcie.