Szereg zatrzymań w powiecie grodziskim w związku z kradzieżą oleju napędowego i posiadaniem narkotyków

Szereg zatrzymań w powiecie grodziskim w związku z kradzieżą oleju napędowego i posiadaniem narkotyków

Siły policyjne z Grodziska ujęły grupę osób, które były zamieszane w nielegalne pozyskiwanie oleju napędowego ze stacji benzynowych na terenie tego powiatu. W wyniku działań stróżów prawa, nie tylko odzyskano skradzione paliwo, ale również przejęto 320 gramów substancji narkotycznych.

Jednostka Policji w Grodzisku otrzymała informację dotyczącą kradzieży oleju napędowego na jednej ze stacji paliw w ich jurysdykcji. Natychmiast podjęli śledztwo, które doprowadziło ich do schronienia osób podejrzanych o to przestępstwo. Funkcjonariusze pojechali do wyznaczonej lokalizacji zlokalizowanej na terenie sąsiedniego powiatu. Tam odkryli pojazd, który był używany do transportu skradzionego paliwa, a w jego wnętrzu znaleźli 19 baniek z olejem napędowym.

Na miejscu policjanci natrafili również na pięć osób różnej narodowości – słowackiej i wietnamskiej. Trzech mężczyzn w wieku 30, 35 i 38 lat zostało zidentyfikowanych jako sprawcy kradzieży oleju napędowego ze stacji paliw w powiecie grodziskim. Podczas przeszukiwania pomieszczeń, które zajmowali, mundurowi odnaleźli paczki z marihuaną o łącznej masie niemal 33 gramów oraz torebki z mefedronem ważące 287 gramów. 49-letnia Wietnamka dysponowała kluczami do pomieszczeń, w których znajdowały się te nielegalne substancje. Na miejscu przebywała też 34-letnia Słowaczka, która była poszukiwana przez sąd i została natychmiast aresztowana, kierując ją do jednostki penitencjarnej.