Szkoła Podstawowa w Skułach powiększy się. Czy w końcu za czwartym razem się uda?

Szkoła Podstawowa w Skułach powiększy się. Czy w końcu za czwartym razem się uda?

Pojawiła się dobra informacja dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Skułach. Gmina Żabia Wola podjęła czwartą próbę związaną z przetargiem na modernizację szkoły. Jakie są szanse na szybkie znalezienie wykonawcy?

Szansa na polepszenie warunków uczenia

Już od dawna mówi się m.in. o zbudowaniu zupełnie nowej sali gimnastycznej oraz nowym skrzydle Szkoły Podstawowej w Skułach. Niestety poprzednie postępowania pokazały, że sprawa może nie być tak prosta, jak pierwotnie zakładano. W grę ma wchodzić mało atrakcyjna kwota za wykonanie zadania. Włodarze zakładają, że inwestycja zostanie zrealizowana za blisko 9 mln zł. To jednak zdecydowanie mniejsza cena, aniżeli wynikająca z ofert potencjalnych wykonawców w poprzednich przetargach. Zainteresowanie było wysokie, jednak firmy proponowały kwoty rzędu 12 mln zł i więcej, co nie spotkało się z przychylnością urzędników. Gmina jednak nie poddaje się i właśnie rozpoczyna czwartą już próbę podpisania umowy z przyszłym wykonawcą, który podejmie się wykonania zadania. Problemem może być jednak skrócenie terminu realizacji zamówienia w porównaniu z poprzednimi konkursami — ten został jednak przyspieszony z 19 na 14 miesięcy.

Modernizacji ulegnie także obecna część budynku

Obecna sala sportowa przestała już wystarczać uczniom. Ma 61 mkw. powierzchni i 3 metry wysokości. Nowa sala ma mieć 330 mkw. powierzchni i aż 8 metrów wysokości. Pojawić ma się również zaplecze higieniczno-sanitarne oraz magazyn. Natomiast nowa część budynku dopasuje się do obecnej formy obiektu szkoły. Powierzchnia użytkowa szkoły powiększy się  z 695 mkw. do aż 2160 mkw. Zmianę przejdzie także istniejąca część. Okna i drzwi zostaną wymienione, drewniany dach zdemontowany, a strop dodatkowo docieplony. Modernizacji ulegnie instalacja centralnej wody użytkowej oraz pojawi się pompa ciepła. Kolejne podejście do przetargu to nadzieja, że wkrótce prace będą mogły się rozpocząć.

Jeden komentarz o “Szkoła Podstawowa w Skułach powiększy się. Czy w końcu za czwartym razem się uda?

Dodaj komentarz