W Grodzisku Mazowieckim zrobiło się zielono

W Grodzisku Mazowieckim zrobiło się zielono

Początek roku to duże zmiany w naszej okolicy. Grodzisk Mazowiecki postanowił wprowadzić nieco więcej zieleni w przestrzeń publiczną. Co zatem ciekawego działo się na terenie naszego miasta w tym temacie? Sprawdzamy!

100 nowych drzew w mieście

Grodzisk Mazowiecki Zasadzenie Nowych Drzew W Grodzisku Mazowieckim pojawiły się 100 nowych drzew, które są nasadzeniami kompensacyjnymi za drzewa wycięte przy okazji budowy drugiego toru. Te nasadzenia zostały dokonane przy wykorzystaniu sprzyjającej pogody w pierwszych dniach roku, gdy temperatura niekiedy wynosiła nawet 18 stopni.

Kto sponsorował nową roślinność?

Drzewa te otrzymano od Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.  Nowa roślinność posadzona będzie w różnych częściach gminy. Wśród gatunków drzew znalazła się między innymi  lipa drobnolistna i sosna czarna. To doskonała wiadomość, bo oznaczać może to jedno, że w przestrzeni publicznej zrobi się zielono i przyjaźnie. Mieszkańcy miasta od dawna narzekali, że coraz mniej roślinności znajduje się na terenie Grodziska. Warto to zmienić, a już wkrótce dookoła zagości zieleń i kolory.