W Grodzisku trwa przetarg na gruntowną renowację dachu w budynku wielorodzinnym przy ul. Żeromskiego 25B

W Grodzisku trwa przetarg na gruntowną renowację dachu w budynku wielorodzinnym przy ul. Żeromskiego 25B

Zainteresowanie firm budowlanych skupia się obecnie na Grodzisku, gdzie rozpoczął się proces otwierania ofert w przetargu dotyczącym pełnej modernizacji dachu w budynku mieszkalnym usytuowanym przy ulicy Żeromskiego 25B. Cztery przedsiębiorstwa wyraziły chęć zaangażowania się w ten projekt.

Planowana inwestycja ma na celu zniwelowanie ciągłych i coraz bardziej nasilających się trudności związanych z nieszczelnością stropu i przeciekiem dachu. Wszystko wskazuje na to, że Grodzisk będzie mógł w końcu te problemy rozwiązać, zwłaszcza że jedna z złożonych propozycji mieści się w ramach finansowych, które gmina przeznaczyła na ten cel.

Urząd Miasta zarezerwował 400 tysięcy złotych na finansowanie renowacji. Tymczasem najbardziej atrakcyjna cenowo oferta, zgłoszona przez firmę Dach-Waldi Waldemar Michałowski z Błonie Wieś, jest niższa o 80 tysięcy. Pozostałe propozycje wynoszą odpowiednio: niespełna 421 tysiące złotych, 641 tysięcy złotych oraz niemal 729 tysięcy złotych.

Następny krok to sprawdzenie formalno-merytoryczne zgłoszonych ofert, po czym – o ile wynik będzie pozytywny – można będzie podjąć decyzję o wyborze wykonawcy.

Budynek mieszkaniowy przy ulicy Żeromskiego to czteropiętrowa konstrukcja zawierająca 36 mieszkań. Jest całkowicie podpiwniczony, wolno stojący, niski i wybudowany w tradycyjnej technologii. Co za tym idzie, dach budynku ma konstrukcję opartą na starych rozwiązaniach.

W przeszłości Grodzisk podejmował kilkakrotne próby częściowej naprawy dachu, jednak z czasem stan techniczny tej części budynku pogarszał się. W rezultacie gmina zdecydowała się opracować projekt gruntownej renowacji dachu i teraz przyszedł czas na przetarg na wykonanie tejże inwestycji.