Wings for Life w Grodzisku Mazowieckim

Wings for Life w Grodzisku Mazowieckim

 Już w następną niedzielę, 8 maja o godzinie 13:00 odbędzie się bieg Wings for Life. Bieg odbędzie się na całym świecie, w tym także w Grodzisku Mazowieckim. Bieg jest na tyle znany, że na przestrzeni lat, na liście startowej tego charytatywnego biegu pojawili się już ponad milion nazwisk. Co więcej, poprzednia edycja została ogłoszona największym biegiem na świecie. Dochód z tego biegu przeznaczony jest w całości na badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Jak przebiega bieg Wings for Life?

Bieg w Polsce odbędzie się w dwóch formułach. 8 maja w Poznaniu wystartuje stacjonarny Bieg Flagowy. W biegu stacjonarnym weźmie udział osiem tysięcy uczestników. Pozostałe miasta w Polsce, w tym również i Grodzisk Mazowiecki, zostaną gospodarzami światowego biegu dzięki aplikacji mobilnej. Miastami światowego biegu dzięki aplikacji są także Warszawa, Gdynia, Łódź, Kalety, Mielec, Wyszków, Bielawa oraz Mikołajki. Z zasady można pobiec z każdego miejsca, wystarczy tylko pobrać odpowiednią aplikację.

Jak wygląda bieg za pomocą aplikacji?

Cała formuła z aplikacją nie różni się praktycznie niczym, od tego, który odbędzie się w Poznaniu. Taki bieg również rozpoczyna się w niedzielę 8 maja o godzinie 13:00. Trzydzieści minut później, za każdym biegaczem wyruszy specjalny, wirtualny samochód pościgowy. Jego zadaniem jest wyznaczyć ruchomą linie mety.  Przez cały czas trwania wyścigu, uczestnikom będą towarzyszyć motywujące komunikaty głosowe. Warto dodać, że w polskiej wersji językowej wystąpią między innymi Monika Pyrek, Tomasz Zimoch oraz Adam Małysz. Bieg kończy się w momencie, gdy ruchoma linia mety wyprzedził uczestnika. Wówczas może on zakończyć wyścig, a jego wynik zostanie dodany do globalnego rankingu wyników. 

W jaki sposób można wziąć udział w biegu?

Wystarczy pobrać ze sklepu Google Play lub App Store aplikację Wings for Life World Run. Kolejno, zawodnicy proszeni są o wybór formy biegu. Można startować indywidualnie lub grupowo. Aby wziąć udział, należy zapłacić 70 zł za pomocą aplikacji. Całość tych opłaty przeznaczana jest na Badania Fundacji Wings for Life. Rejestracja do biegu z aplikacją otwarta jest do 8 maja do 12:00 na oficjalnej stronie biegu.