Wraz z początkiem czerwca rusza akcja rozdawania kwiatów

Wraz z początkiem czerwca rusza akcja rozdawania kwiatów

Świetna inicjatywa ma miejsce w Grodzisku. Od jakiegoś czasu występuje ta akcja przygarniania darmowych kwiatów przez mieszkańców Grodziska. Do tej pory cała inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Ostatnim razem oczekiwania przerosły organizatorów. Rozdawanie kwiatów cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że zapasy roślin przewidziane przez magistrat do rozdania szybko się wyczerpały. Mamy jednak dobrą wiadomość, już w poniedziałek, 6 czerwca akcja ruszy na nowo.

Zaopiekuj się wiosennym kwiatkiem


Cała akcja nosi nazwę zaopiekuje się wiosennym kwiatkiem.
To właśnie urzędnicy z Grodziska Mazowieckiego podali na Facebooku, że wznowienie akcji rozdawania mieszkańcom darmowych roślin nastąpi od poniedziałku, czyli 6 czerwca. Jak sami napisali, nie oczekiwali aż tak dużego zainteresowania tym tematem. Jednocześnie bardzo dziękują za zaangażowanie tym tematem. To tylko pokazuje, jak wielu ludzi chce otaczać się dookoła siebie piękną zielenią. Cała akcja ruszy o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 15:00. Darmowe rośliny będą rozdawane każdego dnia w tych samych godzinach, aż do wyczerpania kwiatowej puli. Nie zmieni się miejsce akcji rozdawania roślin – przy bramie wjazdowej do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim, Chrzanów Duży 15A. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Dlaczego warto otaczać się kwiatami?

Bez wątpienia tak duże zainteresowanie tym tematem o czymś świadczy. Kwiaty to nie tylko piękny element dekoracji w domach, ogrodach czy na balkonach. Udowodniono, że mają one dobry wpływ na samopoczucie. Zwiększają u ludzi satysfakcję i pomagają złagodzić napięcie. Co więcej, zwiększają wilgotność powietrza i oczyszczają je. Jak pokazują badania, kwiaty podnoszę ludzką produktywność, poprawiają również pamięć i koncentrację. Okazuje się rownież, że kwiaty są doskonałe na walkę z przeziębieniem.  Na ten temat przeczytasz w tym artykule. Właśnie dlatego warto się nimi otaczać na co dzień.