Zabytki, historia i kody QR

Zabytki, historia i kody QR
fot. pixabay.com

Znasz wszystkie zabytki w Grodzisku? A może powiesz coś o historii tego miasta? Też nie bardzo? Dobrze, że Urząd Miejski postanowił coś na to zaradzić. 

Dziedzictwo Grodziska

W mieście powstał w zeszłym roku szlak turystyczny, aby pokazać mieszkańcom i turystom piękną historię tego miasta. Pomysłodawcą utworzenia Grodziskiego Szlaku Turystycznego był burmistrz Piotr Hojan. Przedstawienie minionych epok to nie tylko wydarzenia i polityczne aktualności. Historia miasta pokazana została na zdjęciach zmieniających się zakątków i budynków oraz poprzez opowieści z życia niegdysiejszych jego mieszkańców. 

Punkty na trasie

„Spacer po Grodzisku” prowadzi przez kolejne zabytki i ważne miejsca w mieście. W sumie określono ich ponad trzydzieści, a każda otrzymała plakietkę informującą o przynależności do tej ścieżki. Aby znaleźć je wszystkie, warto wyposażyć się w mapę. W wersji papierowej otrzymać ją można bezpłatnie w godzinach funkcjonowania Gminnego Centrum Informacji przy ul. Przemysłowej. Jeśli wycieczkę po mieście chcecie jednak zacząć od razu, mapę łatwo znajdziecie też na stronie urzędu w wersji online.

Technologia w zastosowaniu

Jak przekazać całą wiedzę historyczną dotycząca Grodziska? Wszystkie niezbędne informacje pojawią się na ekranie Twojego telefonu, gdy tylko zeskanujesz kod QR obok danego punktu trasy. W zeszłym roku pewnie niewielu turystów i mieszkańców miasta skorzystało z tej niezwykłej atrakcji. Prosta w organizacji, ciekawa i różnorodna trasa to dobry pomysł na popołudniowe, letnie spacery lub weekendową wycieczkę rodzinną.