Zatrzymano 17 osób poszukiwanych

Zatrzymano 17 osób poszukiwanych

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Grodziska Mazowieckiego przeprowadzili intensywne działania w celu ujawnienia osób poszukiwanych. Ich praca przyniosła pozytywne efekty, ponieważ udało im się zatrzymać aż 17 poszukiwanych osób, które ukrywały się przed organami ścigania. Spośród nich siedem trafiło do aresztów śledczych, gdzie odbywają karę pozbawienia wolności, a ośmioro uniknęło kary, opłacając zaległe kary finansowe.

Wspólne działania policji

Policjanci dziękują dzielnicowym z gmin Jaktorów i Baranów za dobrą znajomość swojego rejonu. Dzięki czemu udało się zlokalizować i zatrzymać trzy osoby mężczyzn i jedną kobietę poszukiwanych z tego terenu. W czasie działań w Grodzisku Mazowieckim zatrzymane zostały także dwie 16-latki, które uciekły z ośrodków wychowawczych zdecydowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Przypadkowe zatrzymania

Podczas kontroli drogowej w Natolinie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili dane kierowcy Peugeota. Okazało się, że 23-letni mężczyzna był poszukiwany przez sąd i wydano na niego nakaz doprowadzenia do aresztu. Była to kara zastępczej za niezapłacone grzywny. Mężczyzna uiścił karę finansową i uniknął kary pozbawienia wolności. Zostanie pociągnięty do odpowiedzialności przed sądem za kierowanie pojazdem, pomimo zakazu prowadzenia. Asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, podkreśla, że zatrzymanie czterech osób było możliwe dzięki zaangażowaniu i dobremu rozpoznaniu dzielnicowych.