Zmiana decyzji — będzie lodowisko

Zmiana decyzji — będzie lodowisko

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że w tym roku nie zostanie rozstawione lodowisko przy ulicy Sportowej. Lodowisko było wystawiane od sezonu zimowego 2018/2019, jednak już w ubiegłym roku zrezygnowano z rozłożenia tej zimowej atrakcji. Podobnie miało być i w tym roku, wszystko przez to, że w pobliżu trwa budowa hali sportowej. Jak podkreślił burmistrz, ta lokalizacja nie zapewnia bezpieczeństwa osobom, które korzystałyby z lodowiska, dlatego zrezygnowano z tej inicjatywny.

Zmiana decyzji

Okazuje się, że jednak burmistrz zmienił zdanie i lodowisko powstanie. Wszystko dzięki dzieciom, które zaznaczyły, że bardzo zależy im na miejscu, gdzie mogłyby pojeździć na łyżwach. Zatem urzędnicy za namową najmłodszych mieszkańców postanowili zmienić decyzję i ostatecznie zdecydować się na powstanie atrakcji. Z myślą o młodszych zmieniona została jednak lokalizacja, wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo. Lodowisko w tym sezonie zimowym będzie znajdowało się przy centrum kultury. Pomimo tego, że będzie odrobinę mniejsze, niż we wcześniejszych latach, to z pewnością ucieszy młodszych i tych nieco starszych. Klimat lodowiska pod gołym niebem to prawdziwy obraz zimowych szaleństw w mieście. Obiekt ma być gotowy jeszcze przed świętami.

Zimowe szaleństwa sportowe

Jak wiadomo sport to zdrowiem, dlatego tym bardziej cieszy decyzja urzędników, co do powstania lodowiska. Warto dbać o takie miejsca, które sprawią radość, będą miejscem rozrywki i sportową atrakcją. Tym bardziej że obiekt cieszył się dobrą sławą wśród mieszkańców. Zima to okres, gdzie rzadziej jest okazja do wyjścia na zewnątrz. Z myślą o osobach, które lubią zimowe szaleństwo w bliskim sąsiedztwie miasta, znajduje się wiele innych obiektów sportowych, które pozwalają na aktywność. Przykładem takiego miejsca jest na przykład Górka Szczęśliwicka, która znajduje się w Warszawie. To propozycja, dla każdego, kto chce oprócz łyżew, spróbować sił również na nartach.