Zmiany w kursowaniu Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Zmiany w kursowaniu Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Już najbliższy piątek przyniesie pewne zakłócenia w funkcjonowaniu Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Przez 12 godzin, pociągi nie będą realizować swoich trasy między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim.

Informacje o nadchodzących perturbacjach w działaniu WKD podaliśmy już w sobotę. Zgodnie z tymi informacjami, od 3 września przez około dwa miesiące zostanie zawieszony ruch na trasie między stacjami Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona. Będzie to oznaczało dla pasażerów konieczność przesiadki do innych środków transportu, aby dostać się do centrum stolicy.

Jednakże jeszcze wcześniej, dokładnie w najbliższy piątek, na linii WKD dojdzie do zmiany organizacji ruchu. Powodem są dodatkowe prace związane z kolejnym etapem przebudowy sieci trakcyjnej na stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska i na przyległym do niej odcinku. Tego dnia 25 sierpnia 2023 roku, obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy, odbiegający od założonego na okres od 17 lipca do 2 września 2023 roku. Na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska ruch pociągów zostanie całkowicie zawieszony od godziny 8:45 do 18:45 – informuje Warszawska Kolej Dojazdowa w oficjalnym komunikacie.