Zmiany w organizacji ruchu Warszawskiej Kolei Dojazdowej od 10 grudnia

Zmiany w organizacji ruchu Warszawskiej Kolei Dojazdowej od 10 grudnia

Od niedzieli 10 grudnia, czyli od momentu kiedy zacznie obowiązywać nowa tablica rozkładów jazdy, Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) będzie eksploatować dwa tory na odcinku między stacją Podkowa Leśna Główna a Grodzisk Mazowiecki Radońska. Dodatkowo, po przerwie trwającej półtora roku, kolej wznowi kursy na trasie do Milanówka.

WKD zakończyła projekt przebudowy linii kolejowej prowadzącej od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. Na tym odcinku dokonano modernizacji całej infrastruktury i rozbudowano linię do dwóch torów. Nowe regulacje dotyczące ruchu pociągów, prowadzonego teraz na dwóch torach, zaczną obowiązywać od 10 grudnia. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku obu torów obowiązuje prawostronna jazda (tor nr 1 prowadzi do Grodziska Maz., a tor nr 2 do Warszawy).

Przewoźnik przekazał informację, że ze względu na prace wykończeniowe i porządkowe nadal prowadzone w okolicach peronów i torowiska, do końca obecnego roku na odcinku między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim ruch pociągów będzie odbywał się z ograniczoną prędkością – maksymalnie 40 km/h. Tymczasem pociągi na linii do Milanówka wracają do regularnego kursowania.