Zmiany w rozkładach autobusów od 1 stycznia

Zmiany w rozkładach autobusów od 1 stycznia

Od nowego roku ruszył nowy rozkład jazdy dla wszystkich linii autobusowych w Grodzisku Mazowieckim. Zmiany obejmą również ceny biletów. Co się zmieni i ile przyjdzie nam zapłacić? Warto dodać, że nowy pokład obowiązuje także w stolicy. Warto zatem sprawdzić wcześniej, jak teraz wygląda podróż po Warszawie.

Połączenia i ceny biletów

Bilety jednorazowe normalne będą kosztowały od 1 do 4 zł w zależności od strefy. Bilety miesięczne zaś to koszt od 25 do 100 zł w zależności od strefy. Na całym terenie i we wszystkich liniach bilet miesięczny normalny będzie można nabyć za 100 zł. Dostępne są ulgi ustawowe oraz samorządowe. Linie autobusowe będą oznaczone numerami dwucyfrowymi. Linie 10-19 obsługiwać będą gminy Błonie i Milanówek oraz połączenia stamtąd do Grodziska Mazowieckiego, 20-29 Baranów, Jaktorów i Grodzisk Mazowiecki, 30-39 Żabią Wolę oraz południową część gminy Grodzisk Mazowiecki, 50-59 kursujące tylko w dni szkolne, 60-69 powiat pruszkowski. Numer od 40 do 49 zachowano na potrzeby przyszłych połączeń. Wszystkie pojazdy będą miały zainstalowany lokalizator GPS, co na pewno przypadnie do gustu mieszkańcom. Czas przyjazdu/odjazdu będzie można sprawdzać „na żywo” on-line. Na stronie będą publikowane na bieżąco wszelkie informacje dotyczące zmian tras i utrudnień.

Dodatkowe udogodnienia

Organizatorem przejazdów jest Związek powiatowo-gminny „Grodziskie Przewozy Autobusowe”. Wszystkie pojazdy będą klimatyzowane w cieplejsze dni. Również wszystkie autobusy, oprócz linii kursujących tylko w dni szkolne 50-59, będą niskopodłogowe. Uruchomiono 28 linii autobusowych na 54 trasach. Mieszkańcy będą mogli korzystać z ponad 164 tys. kursów, które planowane są na następny rok. Prawie 70 autobusów będzie do dyspozycji chętnych. Ulgi samorządowe to dodatkowa oszczędność na przejazdach. Dostępne będą takie jak np. przesiadkowy kolejowy, przesiadkowy warszawski, przesiadkowy autobusowy, dla seniora 70+, dla dzieci i młodzieży za szóstkę, dla dawcy krwi i przeszczepu oraz dla kierowcy autobusu. Związek udostępnił już wszystkim zainteresowanym nowy rozkład połączeń wraz z mapą, która jest możliwa do pobrania.