19-latek przemycał narkotyki z Hiszpanii

19-latek przemycał narkotyki z Hiszpanii

Podejrzany o ten czyn to mieszkaniec Brwinowa. Na chwilę obecną podejrzany znajduje się w areszcie, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Całą akcję przeprowadził pruszkowski wydział kryminalny.

Paczka z Hiszpanii dotarła, aż do Polski

19-latek nie dokonał przemytu w sposób bezpośredni. Zamiast samemu przewozić narkotyki skorzystał z usług przesyłkowych. Wydział kryminalny ustalił, iż na teremie Michałowic miała być dostarczona przesyłka, a w niej spora ilość narkotyków. Wydział namierzył także osobę, do której paczka została zaadresowana. Był nią 19-letni mieszkaniec Brwinowa. Musieli dokonać przeszukania mieszkania, które jest własnością członka rodziny 19-latka. Znaleźli tam wspomnianą przesyłkę. W jej środku znajdowały się dwie paczki, pakowane hermetycznie, z suszem. Po przeprowadzeniu badań w laboratorium, jednoznacznie stwierdzono, iż suszem jest marihuana.

19-latek znajduje się w areszcie

Po jego zatrzymaniu, które miało miejsce na terenie gminy Brwinów, 19-latek został umieszczony w areszcie. Natomiast materiał dowodowy, który zebrali śledczy, został przesłany do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. 19-latek usłyszał już zarzut zorganizowania i realizacji przewozu znacznej ilości środków odurzających. Na chwilę obecną wobec oskarżonego zastosowano areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Jednak konsekwencje mogą być znacznie bardziej poważne. Za tego typu wykroczenie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na okres minimum trzech lat.