Akcja gaszenia pożaru na terenach rolnych w Grodzisku – udział pięciu zastępów straży pożarnej

Akcja gaszenia pożaru na terenach rolnych w Grodzisku – udział pięciu zastępów straży pożarnej

Pożar, który wybuchł przy ulicy Chełmońskiego w Grodzisku, został skutecznie ugasić dzięki działaniom pięciu zastępów straży pożarnej. Incydent dotyczył około 200 metrów kwadratowych nieużytków rolnych, które stały się ofiarą ognia. Źródłem tego nieszczęścia było zwarcie elektryczne.

Informacje o zdarzeniu napłynęły do nas nieco po godzinie 14:00, dzięki naszym czytelnikom. Z ich relacji wynikało, że coś niepokojącego miało miejsce przy ulicy Chełmońskiego, gdzie zauważone zostało kilka radiowozów policji oraz pojazdów strażackich.

Dowiedzieliśmy się więcej na ten temat od samej straży pożarnej. Jak poinformowali nas, zgłoszenie o pożarze dotarło do nich kilkanaście minut po godzinie 14:00. Ogień wybuchł na nieużytkach rolnych przy ulicy Chełmońskiego w Grodzisku. Na miejsce natychmiast zostały skierowane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Grodziska wraz z jednym ochotniczym zastępem, a także dwa kolejne zespoły ochotnicze z Jaktorowa.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że pożar obejmuje obszar około 200 metrów kwadratowych nieużytków rolnych. Przyczyną wybuchu ognia było zwarcie elektryczne w jednym z kabli. Strażacy potwierdzili nam, że ogień został skutecznie opanowany, a uszkodzony kabel został zabezpieczony przez pracowników pogotowia energetycznego.