Inteligentne przejście – Grodzisk walczy w konkursie

Inteligentne przejście – Grodzisk walczy w konkursie

Miasto Grodzisk Mazowiecki bierze udział w konkursie Inteligentne Przejście zorganizowanym przez Orange Polska. Decyzja o wygranej zostanie podjęta poprzez głosowanie mieszkańców, które odbywa się na stronie internetowej.

Nagroda dla wygranych miast

Trzy zwycięskie miasta otrzymają od Orange Polska możliwość przekształcenia jednego niebezpiecznego przejścia dla pieszych w bezpieczne, aktywne i „smart” przejście. Głosowanie online trwa do 28 marca. W konkursie zgłoszono skrzyżowanie przy ulicy Okulickiego w Grodzisku Mazowieckim.

Gdzie i w jaki sposób można głosować?

Każdy może zagłosować na Grodzisk Mazowiecki, niezależnie od miejsca zamieszkania. Organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalną do liczby mieszkańców. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.inteligentneprzejscie.pl i postępować zgodnie z instrukcjami. Głosowane trwa do 28 października.

Czym są inteligentne przejścia?

Inteligentne przejście działa w taki sposób, że czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Dzięki specjalnemu systemowi doświetlania przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców, a sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.