Milanówek zyskuje Grodziski Rower Miejski – nowa era mobilności dla mieszkańców!

Milanówek zyskuje Grodziski Rower Miejski – nowa era mobilności dla mieszkańców!

Wraz z końcem roku szkolnego, Milanówek dołącza do systemu Grodziskiego Roweru Miejskiego, oferując mieszkańcom nowe możliwości wygodnego podróżowania między sąsiednimi gminami. Już od dziś, pierwsze rowery oznaczone logiem Milanówka są dostępne w mieście, a ich liczba będzie stopniowo wzrastać. Od 29 czerwca mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 40 rowerów, które można wypożyczać i pozostawiać w siedmiu wirtualnych stacjach na terenie Milanówka.

Nowe lokalizacje wirtualnych stacji

System wypożyczalni rowerów w Milanówku jest wspierany przez aplikację nextbike, umożliwiającą użytkownikom szybkie sprawdzenie dostępności rowerów. Wirtualne stacje, w których można pozostawiać i wypożyczać rowery, rozmieszczone są w strategicznych punktach miasta, takich jak: Spacerowa – Urząd Miasta, Kościuszki – Urząd Miasta, ul. Warszawska – przy wejściu na dworzec PKP, Krakowska – przy wejściu na dworzec PKP, Park Lasockiego, WKD Grudowska oraz Park Zielony Dołek.

Zachęta do korzystania z rowerów miejskich

Mieszkańcy są gorąco zapraszani do eksplorowania zalet rowerowej mobilności. Grodziski Rower Miejski to nie tylko wygodny środek codziennego transportu, ale także doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu. Bezpieczne przejazdy i przyjemne kilometry na świeżym powietrzu są teraz na wyciągnięcie ręki.

Dynamiczna dystrybucja rowerów

Warto pamiętać, że system rowerów miejskich działa jako sieć obejmująca wszystkie gminy, co oznacza, że rowery mogą się przemieszczać wraz z użytkownikami. Liczba dostępnych rowerów w poszczególnych lokalizacjach może się więc dynamicznie zmieniać. Operator, zgodnie z umową, zobowiązuje się do relokacji rowerów do miejsc, gdzie ich brakuje, co będzie odbywać się dwa razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy zawsze będą mieli dostęp do rowerów, niezależnie od pory dnia.

Źródło: facebook.com/MilanowekMiastoOgrod