Modernizacja nawierzchni ulicy Żwirki i Wigury w Grodzisku wprowadza utrudnienia dla kierowców

Modernizacja nawierzchni ulicy Żwirki i Wigury w Grodzisku wprowadza utrudnienia dla kierowców

Przez kolejne sześć tygodni mieszkańcy Grodziska będą musieli się zmierzyć z trudnościami komunikacyjnymi w centralnej części miasta. Zostały już określone trasy objazdowe dla użytkowników drogi.

Rozpoznanie zmian w organizacji przepływu ruchu jest ściśle powiązane z planowaną renowacją nawierzchni ulicy Żwirki i Wigury. Komunikacja tą trasą została zawieszona, z wyjątkiem osób, które mają potrzebę dotarcia do swoich nieruchomości. Celem tych prac remontowych jest poprawa infrastruktury drogowej, tak aby po ich zakończeniu zarówno kierowcy, jak i przechodnie mogli korzystać z niej w sposób bardziej komfortowy.

W międzyczasie jednak, zmotoryzowani mieszkańcy są zmuszeni korzystać z alternatywnych tras przejazdu, które prowadzą ulicami Bałtycką, Piłsudskiego oraz Limanowskiego.

– Przez utrudnienia wynikające z zamknięcia ulicy Żwirki i Wigury potrwają do 27 kwietnia 2024 roku – poinformowali przedstawiciele lokalnej administracji na stronie społecznościowej gminy. Podkreślili także, że w ramach kolejnych etapów projektu będą modernizowane następne ulice w centrum miasta Grodziska.